اطلاعات فنی وفروش انواع نشت یاب گاز Gas Leakage Detector

روش انتخاب بهترین گاز سنج

گازسنج ها ابزاری جهت سنجش میزان گاز های موجود در محیط، با استفاده از تکنولوژی های مختلف هستند. این دستگاه را می توان ابزاری در راستای ایمنی فردی نیز به شمار آورد که در انواع مختلف و با توجه به نوع کاربرد به تولید می رسند.

گاز سنج ها، با تشخیص به موقع گاز موجود در محیط و نوع آن، از بروز خطراتی نظیر مسمویت پرسنل در اثر نشت گاز و یا آتش سوزی جلوگیری خواهند کرد. البته در گذشته نمونه های اولیه گازسنج ها تنها قادر به تشخیص یک نوع گاز بودند.

اما امروزه با پیشرفت فناوری، این دستگاه ها امکان تشخیص چند نوع گاز را برای کاربران فراهم کرده اند.

هم زمان با ارزیابی میزان غلظت گاز موجود در محیط توسط گازسنج، سنسور تعبیه شده در آن مقدار گاز موجود در فضا را به اطلاع کاربر می رساند.

سپس با بالا رفتن میزان گاز بیش از حد استاندارد تعیین شده ، با استفاده از آیتم های هشدار مانند آلارم، چراغ هشدار و یا سیگنال های خاص، کاربر در جریان افزایش میزان گاز محیط قرار می گیرد.

به طور کلی می توان گفت کاربرد گازسنج ها در صنایع، اول ارزیابی و در مرحله بعد هشدار می باشد. این دستگاه ها عموماً دارای عمر مفید پنج ساله بوده و در طول زمان استفاده از آن ها، جهت بازدهی بهتر نیز به بررسی باتری توسط کاربر و کالیبراسیون دستگاه نیاز دارند.

گازسنج ها در انواع مختلف تولید و عرضه می شوند که عبارتند از:

 •  گازسنج پرتابل یا ثابت
 • گازسنج تک گازه یا چند گازه
 • گازسنج قابل کالیبره یا غیر قابل کالیبره
 • گازسنج پمپ دار یا بی پمپ

و اما یکی از انواع این دستگاه، گازسنج  های چهار گازه می باشد که در ادامه مطلب به بررسی نحوه عملکرد و مشخصات فنی آن خواهیم پرداخت.

انواع گازسنج و بررسی آن ها

گازسنج ها را می توان یکی از مطرح ترین و البته پرکاربردترین محصولات در حال حاضر در دنیای تجهیزات ایمنی دانست. این دسته از محصولات می توانند متناسب با نوع خود، انواع مختلفی از گاز ها را تشخیص دهند و مطابق برنامه ریزی های انجام شده، به شما اطلاع دهند .

لازم به ذکر است که تنوع این دسته از محصولات بسیار گسترده بوده و بر اساس فاکتور ها مختلفی دسته بندی می شوند. نوع گاز قابل شناسایی، تعداد گاز قابل شناسایی، نوع ثابت و متحرک، برند و… همگی از فاکتور هایی است که این محصولات بر اساس آن ها دسته بندی می شوند.

رایج ترین نوع دسته بندی بر اساس تعداد گاز قابل شناسایی است. بر این اساس دو گروه عمده گازسنج 4 کاره و گازسنج تک کاره وجود دارد که بیشتر گازسنج ها را شامل می شود. البته غیر از این دو ، دسته های دیگری هم وجود دارند که تعداد کمتری از مدل ها را پوشش می دهند .

اگر تمایل دارید تا با انواع گازسنج آشنا شوید و یا بهترین مدل های آن را خریداری نمایید، می توانید هم اکنون به فروشگاه ایمن باش مراجعه نمایید

 • RAE System by Honeywell

گاز سنجی پرسنلی و ثابت چندگازه مجهز به سیستم وایرلس جهت مانیتورینگ انواع گاز با پیشرفته ترین تکنولوژی سنسورها می باشد. سیستم های مانیتورینگ و Detection گاز پرتابل مجهز به سیستم wireless جهت سنجش انواع گازهای اکسیژن، اشتعال زا و کلیه گازهای سمی از قبیل NH3, NO2, HCN, Cl2, SO2, CO, H2S است.

محصولات (RAE) جهت پوشش دهی رنج های خاصی از محصولات با قابلیت بسیار زیادی می باشد. این نوع دستگاه در کشورهای متعددی و همچنین در صنایع متعددی مورد استفاده قرار گرفته است.

انواع کاتالاتیکی و IR با قابلیت آشکارساری گازهای قابل اشتعال نیز می باشد. این سری از محصولات دارای خروجـی-4-20mA بوده و جهت اتصال به سیستم های کنترلی مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه های قابل ارائه توسط کمپانی RAE :

دستگاه چند گازه  MULTI RAE : این مدل برای اندازه گیری حداکثر 6 گازبصورت همزمان می باشد و همچنین برای گازسنجی ایمنی و نشت یابی کاربرد دارد و در دو مدل پمپ دار و بدون پمپ ارائه میگردد. این دستگاه مجهز به سیستم Wireless  بوده این امکان را فراهم میسازد تا افسران روسای ایمنی و HSE  بصورت همزمان بتوانند میزان خوانش وآلارمهای تمام گازسنجهای موجود در شبکه را بصورت On Line  داشته باشند.
دستگاه  4 گازه QRAE 3 : این مدل برای اندازه گیری حداکثر 4 گاز بصورت همزمان می باشد و همچنین برای گازسنجی ایمنی کاربرد دارد و مجهز به سیستم Wireless  بوده و این امکان را فراهم میسازد تا افسران و روسای ایمنی وHSE  بصورت همزمان بتوانند میزان خوانش وآلارمهای تمام گازسنجهای موجود در شبکه را بصورت On Line  داشته باشند.

گازسنج BW


و بررسی آن
همانگونه که قبلاً اشاره کردیم، گازسنج ها بر اساس فاکتور های فروانی دسته بندی می شوند . یکی از این فاکتور ها برند گازسنج می باشد. گازسنج BW یکی از محبوب ترین و البته برترین برند ها در این زمینه می باشد .

این برند دارای تولیدات بسیار زیاد و البته با کیفیتی می باشد . بیشتر مصرف کنندگان برند BW را به عنوان یک برند معتبر با قیمت مناسب می شناسند . محصولات این برند در انواع تک کاره تا 4 کاره عرضه می شود که می توانند بصورت همزمان 4 نوع گاز را شناسایی نمایند .

البته استفاده از این کیفیت منوط به این است که شما بتوانید یک مدل اصلی و با کیفیت را خریداری نمایید .

دلیل این موضوع را زمانی در می یابید که بدانید حجم زیادی از مدل های موجود در بازار تقلبی بوده و کیفیت و کارایی لازمه را ندارند .

اگر شما هم قصد خرید گاز سنج BW اورجینال را دارید می توانید هم اکنون به وبسایت ما مراجعه فرمایید

دستگاه گازسنج MSA

 گازسنج مدل Altair 4X

این دستگاه با قابلیت تشخیص تا ۴ گاز به صورت

همزمان و با در اختیار داشتن سنسورهای NO2 , H2S , C0 , O2 , LEL و SO2 که درون یک قاب سخت قرار گرفته ماندگاری بی نظیری را فراهم می آورد که از جمله می توان به تست پرتاب آن از ارتفاع ۶متری بروی بتون نام برد ، کلیدهای آن به شکلی طراحی شده که حتی با دستکش نیز لمس شده و عمل نماید. این ددکتور می توان در هر محیطی به آسانی و حتی در شرایط با نور کم استفاده کرد .

مشخصات فنی :

پوشش بدنه پلاستیکی دندانه دار

وزن ۰/۱۲۳کیلوگرم

الارم شنیداری ۹۵دسیبل در ۳۰سانتیمتر

آلارم دیداری ۴عدد LED درخشان در بالا و پایین دستگاه

آلارم ویبره ای استاندارد

آلارم حرکتی انتخابی

باتری قابل شارژ

دارای IP67 (عدم نفوذ پذیری گرد و غبار ، رطوبت)

گازسنج های پرتابل NEW COSMOS ژاپن

گازسنج چند منظوره (گازهای قابل اشتعال+اکسیژن) XP-3118

گازسنج های تک منظوره یا دو منظوره سری XP-3000 مناسب جهت سنجش یکی از گازهای قابل اشتعال و اکسیژن بصورت همزمان می باشد.

این گازسنج یکی از محصولات پرمصرف می باشد که با بهره گیری از تکنولوژیهای پیشرفته طراحی و تولید گردیده و قابلیت سنجش دهها نوع مختلف از گازهای قابل اشتعال را دارد.

برخی قابلیتهای دیگر این گازسنج ها عبارتند از :

 • طراحی جدید و منحصر به فرد صفحه نمایشگر با قابلیت نمایش غلظت گاز به شکل نمودار آنالوگ و اعداد دیجیتال با بهره گیری از صفحه نمایش LCD بزرگ همراه با بک لایت جهت استفاده در فضای تاریک
 • دارای دو سطح اندازه گیری و تغییر خودکار سطوح از LOW به HIGHT و بلعکس مطابق تغییرات غلظت گاز
 • قابلیت ذخیره بیش از ده ساعت اطلاعات و امکان انتقال به کامپیوتر و چاپگر
 • امکان استفاده از 20 ساعت متوالی بدون تعویض یا شارژ باطری 
 • ثبت و ذخیره اتوماتیک غلظت گاز در نقاط بحران
 • مجهز به سیستم عیب یابی خودکار
 • دارای تایید ضد انفجار
 • قابل ارائه در پنج مدل مختلف

گازسنج تک گازه Drager Pac 8500

 • گازسنج تک گازه Drager Pac 8500
 • دارای یک دکمه برای air fresh یا کالیبراسیون
 • دارای قابلیت تعویض سسنسور به دو گازه
 • وزن 106 گرم
 • ابعاد 20×64×84
 • بهترین عملکرد و کارایی
 • عمر باطری 2 ساله